Džinsai

 

 

Four five seconds from wildin'... That's all I want... (Keturios penkios sekundės kol tapsiu laukinė... Tik to ir noriu...).

Ištrauka iš Rihanna , Kanye West ir Paul McCartney dainos man puikiai apibūdina akimirka, kai savaitės pabaigoje įšoki į savo mėgiamus džinsus ir esi pasiruošus viskam - vakarėliui, kinui ar romantiškam pasimatymui. Nebereikalingai paminėjau šį prieš metus pasaulį užkariavusį hit'ą - visi trys atlikėjai - mados ikona, dizaineris ir hipių legenda - nuo galvos iki kojų apsirengę denimu. Taip jie pristatė ne tik populiarią dainą, bet ir karščiausią tendenciją. Žinoma, mes mėgiamą džinsų porą turėjom visais laikais, bet rengtis vien denimu jau visai kas kitą. Panašu, kad ši tendencija savo pozicijų užleisti nežada — trumpinti, tarsi namie nukirpti džinsai užkariauja visų fashionistų spintas, denim marškinėliai, suknelės, kombinezonai - aplikuojami, nestandartiškai sintezuojami užpludo ne tik gatvės mados mylėtojus. Kadangi tai jau tampa reiškiniu vertėtų peržvelgti denimo istoriją.

 

Legendos byloja jog vienas iš didžiųjų atradėjų ir inovatorių Kristupas Kolumbas šią medžigą naudojo savo burėms plaukiant atrasti Ameriką. Ilgai ginčų židiniu buvusi istorija, kas gi pirmasis išrado džinsines kelnes, pagaliau pasiekė paliaubas — latvių kilmės Jacob Davis 1879 m. pasiuvo džinsus su penkiomis kišenėmis ir kniedėmis, o vėliau patentą pardavė Levis Strauss.

To meto denimo madistai buvo aukso ieškotojai, kasyklų darbininkai, kaubojai. Jie vertino medžiagos ilgaamžiskumą, mažesnį teplumą ir patogumą. Tik po 70-es metų džinsų ikonos tapo Holivudo žvaigždės. Pirmoji denimo chuliganė Marilyn Monroe filme „Susidūrimas naktyje" pademonstravo gražiai apgludusius džinsus. Turbūt jau numanote, kas dėjosi po to.

 

Sparnuota Yves Saint Laurent frazė : „Gaila, kad džinsus, atradau ne aš", puikiai atspindi jo populiarumo laikotarpį — hipiai, toksinės medžiagos, tautų lygybė ir varpelio formos džinsinės kelnės.Gėlių vaikai parodė pavyzdį, kaip iš denimo kelnių galime pasidaryti šortus, o iš ilgos suknelės midi, o gal net mini.

 

Aštuntajame dešimtmetyje kaubojų ir darbininkų rūbas tapo pagrindiniu drabužiu nešiojamu ne tik fashionistų ar žvaigždžių, tai buvo kasdiena, nepaisanti amžiaus, lyties, rasės ar statuso.  Denimą pradėjo specialiai sendinti, aplikuoti, maišyti spalvas. Džinsą į podiumus įsileido net gi kutiurjė. Diesel, Levis Strauss, Pepe Jeans, Armani Jeans tik vieni iš nedaugelio vardų, kurie skamba kalbant apie denimą madoje. Vienas iš labiausiai įsimintinų įvaizdžių džinso istorijoje Alexander McQueen ir jo denimo kelnės kurių užtrauktukas užsisega nugaroje. Būta ir nesėkmingo pavyzdžio — nuo galvos iki kojų denimu apsirėdžiusios saldžios porelės Britney Spears ir Justin Timberlake bei Beckham'ų šeimyna, vertė raudonuoti senuką džinsą. Bet neilgam, juk jis dera visur ir visada, dera ir maišomas tarpusavyje tik saikingai.

 

Blue jeans, white shirt

Walked in to the room you know you made

My eyes burn.

(Lana Del Ray)


0 komentarai apie "Džinsai"


Komentuoti


Tavo vardas:


Prašome įvesti saugos kodą:

Tavo komentaras:
Loading...